facebook

Ciasta siostry Anieli to kolejna książka Wydawnictwa Salwator. Książka jest z tej samej serii co Anielska kuchnia siostry Anieli, ma ten sam układ, podobny wygląd itp. W książce siostra Aniela Garecka dzieli się swoim długoletnim doświadczeniem kulinarnym, proponując ciasta i ciasteczka na różne okazje. Są tu znane i mniej znane ciastka, ciasta imieninowe, okazjonalne, świąteczne i takie zwykłe, proste. Jest tu też trochę ciastek na słono (np. ciasteczka cebulowe, słone precelki czy ósemki do piwa (!)).

IMG_5207

Niejeden smakosz ciast znajdzie tu coś dla siebie. Odkryjecie Sernik malinowy, Orzechowy warkocz,Ciasto drożdżowe z bakaliami, Ciasto czekoladowe, Babeczki, Amioniaczki i inne słodkości.

Książka podzielona jest na następujące działy:

IMG_5209 - Kopia

Co może niektórych zniechęcić – brak zdjęć. Mi to nawet nie przeszkadza. Głównie dlatego, że jest to książka raczej wiarygodnej osoby (S. Aniela Garecka, salwatorianka, od wielu lat prowadzi kuchnię w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie koło Wrocławia), a nie piękne przepisy nijak nie mające się do wykonania jak to czasem bywa.

IMG_5228

Dziękuję Wydawnictwu SALWATOR za możliwość zrecenzowania książki.

Dane szczegółowe:

Tytuł: Ciasta siostry Anieli
Autor: Garecka Aniela
Wydawca: Salwator
Okładka: miękka
Liczba stron: 134
Categories: Recenzje książek

Leave a Reply


Udowodnij, że jesteś człowiek i oblicz poniższe działanie *