facebook

Ledwo wygospodarowałam czas, żeby dodać jakiś przepis. Mam w kuchni „ogródek” owocowo-warzywny od soboty i tak dzień po dniu coś przerabiam. A i muszki owocówki mnie pośpieszyły, bo tyle co mam ich w kuchni nie widziałam nigdy. Dlatego wszystkie owoce i warzywa aut z kuchni, na noc zostawię pułapki i mam nadzieję, że rano już ich nie będzie.

A roladki te zobaczyłam w książce Magdy Gessler Smaczna Polska i miałam ogromną chęć je zrobić. Skusił mnie ten serek wypływający, pesto i cała reszta. bo tak wygląda smakowicie! Popozycja dobra na aperitif.

roladki_z_szynki_z_pomidorami_gotowe1

1 pęczek natki pietruszki  /  3 łyżki oleju lub oliwy  sok z 1 cytryny  /  1 ząbek czosnku  1 szkl orzechów włoskich  (rzecz jasna wyłuskanych :))  /  10 plastrów szynki  10 suszonych pomidorów  / 10 słupków sera żółtego

Natkę pietruszki wkładamy do malaksera razem z olejem, sokiem z cytryny, czosnkiem i orzechami. Mielimy na gładkie pesto. Każdy plaster szynki smarujemy masą, kładziemy na tym po kawałku suszonego pomidora i sera. Zwijamy roladkę – powinna sama się skleić, ale dla pewności można ją przekłuć wykałaczką.

roladki_z_szynki_z_pomidorami_gotowe2

 

Categories: Przekąski

Leave a Reply


Udowodnij, że jesteś człowiek i oblicz poniższe działanie *