facebook

Dania kuchni włoskiej są  w Polsce bardzo popularne, chętnie je robimy w domu, a i od czasu do czasu zjemy na mieście pizzę, spaghetti, risotto czy tiramisu. Tym którzy robią pierwsze kroki w kuchni, jak i wielkim wielbicielom tej kuchni polecam książkę wydawnictwa RM Gotowanie krok po kroku. Kuchnia włoska.

IMG_1604

W moim domu kuchnia włoska stosunkowo często gości (tutaj wszystkie przepisy).  Makarony i pizze to to co lubimy. Są to też proste dania, wystarczy fantazja i różne dodatki. Bo dania kuchni włoskiej są łatwe do przyrządzenia, zdrowe i pełne różnorodnych smaków. Kuchnia włoska opiera się na smacznych produktach dobrej jakości. Ładny pomidor skropiony oliwą i podany z serem i bazylią też może być prawdziwą ucztą! Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Książka Gotowanie krok po kroku. Kuchnia włoska przybliża nam dokładnie tą kuchnię, dosłownie krok po kroku. Każdy przepis opatrzony jest kilkoma zdjęciami (zdjecie składników, krok 1, krok 2 itd. oraz efekt końcowy potrawy). Przepisy są bardzo przejrzyste, razem ze zdjęciami jeden przepis ma od dwóch do czterech stron! Co ciekawe, nie ma tu numeracji stron tylko numeracja przepisów!

IMG_1606

IMG_1608

Jako pierwsze danie do przetestowania mąż oczywiście wybrał mięso, czyli Pulpet z kurczaka z serem ricotta. Oczywiście danie dość nietypowe i takie inne troszkę, ale było super. W ogóle wszędzie gdzie jest parmezan tam jest pysznie 🙂

W książce znajdziemy takie działy i podrozdziały, jak:
PRZEKĄSKI DO APERITIFU
*Sosy pesto
*Tartinki
*Pizza i inne

WARZYWA NA RÓŻNE SPOSOBY
*Warzywa z pieca
*Sałatki
*Warzywa na ciepło
*Niepozorne dania z warzyw

MAKARONY, RISOTTA I KLUSKI
*Makarony domowej roboty
*Sosy
*Makarony z twardej pszenicy
*Risotta i gnocchi

RYBY KILKA PRZEPISÓW

MIĘSA
*W plasterkach
*Z patelni
*Duszone

DESERY
*Kremy
*Ciasta i tarty

Każdy z nas kiedyś zaczynał. Każdy kiedyś uczył się gotować, stawiał pierwsze kroki w kuchni i potrzebował dokładnych, szczegółowych wskazówek by jak najlepiej wykonać (albo chociaż z powodzeniem) daną potrawę. Mamy teraz ułatwienia w postaci takich właśnie książek.

IMG_1614

Autor:
Laura Zauvan
Liczba stron:
192
Format:
192×238 mm
Oprawa:
Oprawa miękka
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Rok wydania:
2010

 

A tutaj krótki filmik reklamujący całą serię książek Gotowanie krok po kroku (światowy bestseller!).

Za możliwość zrecenzowania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu RM.

Categories: Recenzje książek

Leave a Reply


Udowodnij, że jesteś człowiek i oblicz poniższe działanie *