facebook

W maju, na brzegu lasu lub pola rosną piękne młodziutkie listki, które mają nadzwyczajne właściwości zdrowotne. Zerwij je i zabierz do domu!

Nie ma drugiego, równie bogatego naturalnego źródła mikro- i makroelementów! Pokrzywa dostarcza żelaza, magnezu oraz wielu witamin. Wzmacnia włosy, oczyszcza organizm, pomaga w leczeniu anemii.

Sok z pokrzyw wzmacnia i oczyszcza organizm. Jest prawdziwym eliksirem młodości. Zerwij około kilograma świeżych liści (im młodsze, tym lepsze), umyj pod bieżącą wodą i wyciśnij sok w sokowirówce lub zmiel w blenderze i odciśnij przez gazę. Przelej do ciemnej szklanej butelki i włóż do lodówki. To doskonała kuracja na wiosenne osłabienie i utratę energii.

Sałatka z młodymi listkami dostarczy witamin i składników mineralnych. Weź garść liści pokrzywy, pęczek rzodkiewki, szczypiorek, pomidor, możesz dorzucić ugotowane jajko na twardo. Pokrzywę sparzaj przez 2-3 min, wyjmij zwody i posiekaj. Dodaj pozostałe składniki i zalej sosem zrobionym z pół szklanki jogurtu naturalnego, odrobiny soli i soku z cytryny. Taka sałatka ma mnóstwo żelaza.

Polecam również zupę z pokrzyw.
Dary Natury Liść pokrzywy 230g – ekologiczne przetwory – 6,00
SOK Z POKRZYWY 500ml – 15,99

Categories: Ciekawostki kulinarne

Leave a Reply


Udowodnij, że jesteś człowiek i oblicz poniższe działanie *