facebook

Ciasto przypominające popularny batonik o tej samej nazwie. Dość szybki do zrobienia, bez pieczenia i łatwy. Na początku bardzo mnie zasłodził, ale drugiego i trzeciego dnia już mi zasmakował bardziej:)

 

kinder_country_gotowe1

350 ml śmietanki słodkiej 30%  /  250 g serka mascarpone  /  250 g herbatników  /  2 białe czekolady  /  2 mleczne czekolady  /  3 szklanki płatków Nestle Kangus + garść na wierzch lub po prosu prażonej kukurydzy w miodzie-ja takiej użyłam

Białe czekolady roztopić w kąpieli wodnej,ostudzić.
200 ml śmietany ubić na sztywno , dodać serek mascarpone, zmiksować na wolnych obrotach dolewając powoli ostudzoną białą czekoladę. Wsypać Kangusy (3 szklanki) i wymieszać łyżką.
W kąpieli wodnej roztopić czekolady mleczne, ostudzić. Resztę śmietany (150ml) ubić na sztywno, dodać do ostudzonej mlecznej czekolady i wymieszać , aż składniki się połączą.
Formę do pieczenia lub tortownicę wyłożyć papierem do pieczenia , ułożyć herbatniki jeden koło drugiego, wlać jasną masę, wyrównać,ponownie wyłożyć herbatnikami i wylać masę ciemną. Wierzch posypać garścią Kangusów , wstawić do lodówki na ok 2 godziny.

Categories: Bez pieczenia

Leave a Reply


Udowodnij, że jesteś człowiek i oblicz poniższe działanie *