facebook

Książka Opanuj swój metabolizm. Książka kucharska Wydawnictwa Laurum to profesjonalna książka napisana we współpracy z dietetykiem. Zawiera wiele propozycji na zdrowe i lekkie dania, które są łatwe w przygotowaniu. To zarazem kontynuacja, tylko bardziej kulinarna, pierwszej części – Opanuj swój metabolizm, której niestety nie mam, więc nie czytałam… Ale stała się bestsellerem.

IMG_9353

Autorka – Jillian Michaels – odkrywa i uświadamia czytelnika jak wielki jest wpływ jedzenia na działanie hormonów. Brak równowagi hormonalnej jest często przyczyną otyłości, depresji, pewnych rodzajów nowotworów, cukrzycy, chorób serca itp.  Autorka skupia się na hormonach i przekazuje nam, że dzięki właściwemu odżywianiu można zrównoważyć poziom hormonów.

Spis treści

IMG_9359

IMG_9357

Żeby można było odnieść sukces Jilian Michaels opisuje kluczowe hormony zaangażowane w regulację wagi, wzmacnianie odporności i zatrzymywanie procesów starzenia. Opisuje jaką rolę hormony odgrywają w metabolizmie, odczuwaniu głodu, ilości gromadzonego tłuszczu, poziomie energii, czyli jak wpływają na nasze zdrowie.

IMG_9360

Część druga książki – Przepisy zajmuje większą część książki. Wszystkie dania spełniają wymagania zdrowego odżywiania – dużo warzyw i owoców, tylko chude mięso, mało soli, mnóstwo ziół, jak najmniej tłuszczy i cukrów. Zawarte w tej książce przepisy  i strategie odżywniania zostały tak opracowane, żeby przygotowywanie zdrowych posiłków było proste, szybkie i tanie.

IMG_9364

IMG_9366

Pomiędzy przepisami są wtawki w formie takich ciekawostek o zdrowiu i żywieniu, np. wszystko o jajkach, żywność GMO, odkryj zioła, wszystko o drobiu, wszytko o grillowaniu, wszystko o mięsie, rybach, owcach, wodzie itp.

IMG_9367

Polecam książkę wszystkim osobom, które uparcie liczą kalorie. To książka, która zawiera nie tylko przepisy na smaczne i zdrowe dania, ale przede wszystkim ma podane wartości kaloryczne, więc w zależności od diety, jaką przestrzegamy możemy dowolnie modyfikować dania, znając podstawową wartość kaloryczną. Czy nam potrzeba mniej czy więcej kalorii. Opanuj swój metabolizm to książka kucharska, która została przygotowana z myślą o osobach, które liczą kalorię i chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Categories: Recenzje książek

Leave a Reply


Udowodnij, że jesteś człowiek i oblicz poniższe działanie *