facebook

Skończyłam dzisiaj czytać tą książkę i niestety, czuję niedosyt.. 🙂  Lubię takie tematy jak w tej książce więc mogłabym czytać i czytać… A jakie tematy? Postaram się Wam przybliżyć co nieco tą książkę.   Głodni zmiany to „świeża” książka Wydawnictwa Laurum. Napisało ją małżeństwo, które interesuje się zdrowym stylem życia na tyle, że nagrali film Food Matters – Jedzenie ma znaczenie (niestety nie znalazłam filmu z polskim tłumaczeniem, a szkoda!).

fhgfdhIMG_9020

Kilkadziesiąt temu cała żywność była zdrowa, sezonowa, świeża, pochodziła od lokalnych producentów, i była konserwowana naturalnymi, sprawdzonymi metodami. Jedzenie było jedzeniem. Kiedy więc zaczęliśmy wierzyć, że przemysłowo wytwarzane chemikalia i przetworzona żywność mogą zastąpić produkty natury? Przemysł spożywczy, który ma wpływ na media i nadzorujące go organy rządowe celowo mąci nam w głowach (to samo tyczy się przemysłu farmaceutycznego, polecam książkę Skutek uboczny śmierć).  Kubki smakowe, procesy chemiczne zachodzące w mózgu, biochemia organizmu, hormony i kuchnie zostały zawłaszczone przez przemysł spożywczy.  W przetwórstwie przemysłowym stosuje się szeroki wachlarz środków chemicznych i składników, które uzależniają, powodują otyłość i zakłócają metabolizm. Najwiekszymi szkodnikami są glutaminian sodu, aspartam, syrop glukozowo-fruktozowy i tłuszcze trans.  Glutaminian sodu znajduje się w 80 % przetworzonych produktów spożywczych, często kryjąc się pod nazwą „naturalnych aromatów”.

Głodni zmiany rozwiewa wszelkie złudzenia dotyczące spożywanego przez nas obecnie jedzenia.  Uświadamia, że nasze organizmy zostały stworzone do posilania się prawdziwym jedzeniem. Zdrowie jest naszym naturalnym stanem. A choroby w dużym stopniu są spowodowane przez złe jedzenie. Uleczymy się, jeśli usuniemy śmieci z naszych diet i oczyścimy ciała i umysły. Książka ta nie propaguje surowej diety, liczenia kalorii itd. To nie ma znaczenia jeśli wybiera się prawdziwe jedzenie.

hgfhhfIMG_9035

W ksiażce znajdziemy parę takich zestawień rzeczy wg ich wpływu na zdrowie:

fhgfcIMG_9036

ghfhIMG_9039

Po części „uświadamiającej” na czym polega zdrowe życie, naturalne jedzenie, czyli ok. pół książki, są przepisy na zdrowe jedzenie. Jest ich drugie pół książki.

fhfghIMG_9024

Po przepisach jest 2 stronicowy opis trzydniowego detoksu.

gxgIMG_9033

Książka bardzo mi się spodobało, mogłaby być grubsza, bo mnie wciągnęła 🙂 Mądre rzeczy są tam napisane, a ja lubię takie tematy 🙂

Categories: Recenzje książek

One Response so far.

  1. Kamil950 pisze:

    Film „Food Maters” z polskimi napisami jest (no, raczej legalnie; serwis też ten jest wymieniany na stronie „Legalnej Kultury”) na Netfliksie (netflix.com) – przynajmniej w Polsce, jeśli się nie mylę.

    Jest też tam np. „Forks Over Knives” również z napisami w naszym języku. Nie wiem jak z ich jakością.

    Niestety, żeby obejrzeć je w lepszej jakości (do 1080p), to (oprócz tego, że trzeba mieć wyższy abonament niż najniższy), to jeszcze w przypadku komputerów z Windows to musi być 8.1 lub 10 i odpowiednia przeglądarka (Internet Explorer lub Edge). Na Windows 7 czy innych przeglądarkach chyba będzie słabsza jakość. Więcej informacji jest w ich pomocy technicznej.

Leave a Reply


Udowodnij, że jesteś człowiek i oblicz poniższe działanie *